Přestože se Linked-In často prezentuje jako „profesní síť“, je to jen pouhá běžná sociální síť se všemi radostmi a strastmi k tomu patřícími.
Jedna z těch strastí, kterou tam pravidelně potkávám, jsou PREDÁTOŘI.
Ale jelikož nejsem krásná mladá slečna, nenahánějí mě ti mediálně známí „sexuální predátoři“. Ale je spoustu jiných „druhů“ predátorů, kteří se snaží člověka zahnat do kouta, zesměšnit před ostatními, určovat pravidla veřejného prostoru a podobně.
Je jich už tolik, že si v nich musím udělat pořádek a trochu je kategorizovat.
(a jako ilustraci mého vzoru „umělecké svobody“ tady vkládám odkaz na video Toma Waitse.)
Ochránci komformity.
Tento predátorský druh se maskuje tím, že „chrání správný obsah“ tedy napadá všechno, co podle něj nepatří na tuto síť. Snaží se vás tak vyobcovat z prostoru a přimět vás, abyste se komformizovali v tom co sdílíte. Tedy abyste se začali přetvařovat a prezentovali se tak „jak se sluší a patří“. Nechtějí, abyste byli sami sebou. Ale já mám pro vás dobrou zprávu: nemusíte jim vyhovět. Klidně buďte sami sebou. Ať se třeba vzteknou.
Puritáni
Predátor puritán po vás vyjede kdykoliv, když je možno vás obvinit z nějakého sexuálního deliktu. Čerstvou zkušenost jsem udělal nedávno. Mladá sympatická slečna poslala fotku, kde je vyfocená ona ve velmi sexy šatech, s odhaleným ramenem, natočeným přímo na kameru. K tomu napsala dlouhý příspěvek o tom, že je zrovna na stáži v jakési společnosti. Příspěvek mě ničím nezaujal. Ale fotka ano. Dovolil jsem si pod ní napsat „hezký šaty“. To by ještě asi nezažehlo predátorský útok, kdyby kolega nenapsal pod můj komentář slova „hezký tělo“.
Slečna sama na tyto komentáře nijak nereagovala. Nicméně nějaký mladý muž cítil potřebu ji a ostatní mladé ženy ochránit před naším „útokem“ a tak neváhal, printscreenoval naše komentáře a udělal z nich vlastní příspěvek, s cílem nás pranýřovat. Konkrétně k tomu napsal něco jako „projevili jste se jak „debilové“. Samozřejmě se k němu přidali hned další. A nejen ženy ale i další mladí muži. A hned z toho udělali že „pokud budeme tolerovat toto, je to stejné, jako bychom tolerovali znásilnění“. A začal hon na čarodějnice.
Abych to nezdržoval, přejdu rovnou k těm predátorům, kteří mě napadli dneska.
Ochránci před špatnou grafikou
Ano, je to divné, ale najdou se tu i predátoři, kteří chtějí sežrat vaše grafické projevy. Prostě napíšete článek a protože pospícháte a navíc nemáte peníze na grafika, tak si za 5 minut spíchnete nějakou rádoby grafiku v powerpointu, aby tam prostě nebyl jen text. A ještě si přitom myslíte, že jste kreativní, originální a navíc nekradete cizí fotky, jak je běžným zvykem. Nečekal jsem, že tohle může někoho tak silně podráždit. Ale stalo se. Už mě nahánějí. A já jim vzkazuju: Nahánějte mě jak chcete. Já mám právo se na svém webu i profilu prezentovat tak jak uznám za vhodné. A vaše predátorské snahy vyhnat mě z „vašeho“ prostoru na mě neplatí. Není to totiž váš prostor. Je to můj prostor. A moje práva.
Odkazy na původní příspěvky na LI:
Odkazy ke „kauze“ ochrany před špatnou grafikou.
Celá kauza začala tím, že jsem zveřejnil nabídku na článek za 150,- Kč s touto grafikou:
Následně jsem se pochlubil na LI s tím, že lidi si to objednávají. Vkomentářích u toho to příspěvku začal „útok“ na mou grafiku k nabídce.
Následně jeden z pánů napsal výsměšný příspěvek, který jsem přesdílel a okomentoval.
Následně jsem napsal tento článek a sdílel ho na LI:
Následně jsem se pochlubil čteností tohoto článku na LI
Jeden komentář: “Predátoři na síti Linked-In”
[…] A protože můj předchozí článek o predátorech zaznamenal velký zájem čtenářů, rozhodl jsem se věnovat zvláštní prostor jednomu z predátorských druhů zmíněných v článku Predátoři na síti Linked-In […]